Головна / Пам'ятка / Протиморозна добавка Antigelo S

Протиморозна добавка Antigelo SОсобливості кам'яних робіт при негативних температурах

Твердіння цементного розчину відбувається при взаємодії зерен цементу з водою, при цьому утворюється цементний гель, що перетворюється потім в камінь. Зі зниженням температури процес твердіння цементного розчину сповільнюється. Наприклад, при температурі +5 "С міцність його наростає в 3-4 рази повільніше, ніж при температурі 20" С, а при зниженні температури до 0 ° С твердіння розчину практично припиняється зовсім. При мінусовій температурі (нижче 0 ° С) в розчині відбуваються процеси, які відображаються на його структурі і міцності. По-перше, при замерзанні розчину міститься в ньому вільна вода перетворюється в лід, який не вступає в хімічну взаємодію з в'яжучими речовинами. Якщо твердіння в'яжучого не розпочалося до замерзання, то воно не почнеться і після замерзання; якщо ж воно вже почалося, то практично припиняється до тих пір, поки вільна вода буде знаходитися в розчині у вигляді льоду. По-друге, замерзающая в розчині вода значно збільшується в об'ємі (приблизно на 10%); внаслідок цього структура розчину руйнується і він частково втрачає накопичену до замерзання міцність.

При швидкому замерзанні свежевиложенной кладки в швах утворюється суміш в'яжучого речовини і піску, зцементована льодом. Розчин настільки швидко втрачає пластичність, що горизонтальні шви залишаються недостатньо ущільненими; при відтаванні вони обжимаються вагою вищерозміщеної кладки, що може викликати значну і нерівномірне осідання і створити загрозу міцності і стійкості кладки.

При ранньому заморожуванні кладки кінцева міцність цементних розчинів, яку вони набувають після відтавання і 28-добового тверднення при плюсовій температурі, значно знижується і в деяких випадках не перевищує 50% марочної міцності. Ці обставини обумовлюють необхідність дотримання певного режиму зимової кладки, який забезпечив би міцність розчину і кладки в цілому.

При введенні в розчини з цементним в'яжучим хімічних протиморозних добавок температура замерзання води, що міститься в розчині, знижується. Добавки також прискорюють хімічний процес твердіння цементу. Завдяки цим факторам розчин накопичує міцність при більш низьких температурах, ніж зазвичай. Як хімічних добавок в розчини вводять хлористий кальцій і хлористий натрій, вуглекислий калій (поташ), нітрат натрію або спеціально розроблені склади, що запобігають появі плям на поверхні цегляної кладки. Застосування розчину з добавками для конкретного виду кам'яних конструкцій повинно бути погоджено з проектною організацією

Замерзлий, а потім відігрітий гарячою водою розчин використовувати забороняється. При зведенні кладки на розчинах з хімічними добавками стежать за тим, щоб приготований розчин був використаний в справу до того, як він під впливом добавок почне схоплюватися

Протиморозна добавка Antigelo S

Вільний від хлориду антифриз для бетону і будівельних розчинів проводиться італійською фірмою MAPEI і за наскільки років практичного застосування в умовах Дніпропетровської зими зарекомендував себе з найкращої сторони. Застосування цієї добавки дійсно дозволяє вести кам'яну кладку при температурі повітря від - 5 ° С до -10 ° С без появи висолів. Antigelo S поставляється і реалізується в поліетиленовій упаковці. За умови забезпечення цілісності упаковки, особливих вимог до температурного режиму і іншим параметрам зберігання добавки не пред'являється.

Призначення

Технічні характеристики

Antigelo S - добавка, розроблена в науково-дослідних лабораторіях MAPEI для прискорення реакції гідратації, без якого-небудь помітного впливу на тривалість схоплювання, за умови дотримання рекомендованих доз.

Antigelo S має наступні переваги:

Базові рекомендації

Інструкція по застосуванню Antigelo S

Змішування

Особливості застосування

Очищення

Інструменти, використовувані для роботи з бетонами і розчинами, що містять Antigelo S, до початку схоплювання очищаються водою.

Відомості про безпеку

За інформацією виробника, Antigelo S не відноситься до розряду токсичних речовин і при зберіганні і використанні не виділяє шкідливі пари і гази, добавка пожежо-вибухобезпечне, однак може надавати подразнюючу дію при попаданні в очі. В цьому випадку очі слід промити великою кількістю проточної води.


 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса офісу: